MTB Životské hory 2015

29.06.2015 19:06

Dva roky nazpátek byly Životské hory mým vůbec první cyklo závodem. Tehda jsem jel krátkou trať a dojel ji spokojený, ačkoliv se mi nepodařilo získat skalp tehdejšího mého úhlavního konkurenta J Také jsem se na závodě podruhé v životě viděl s Davidem (po dojezdu viditelně nespokojeným), se kterým jsme o pár týdnů později začali vymýšlet koncept našeho týmu. Pokud tedy někdy budeme sepisovat kroniku Caramba! Teamu, Životice by v ní neměli určitě chybět.

A dva roky později (loni jsem vynechal) jsem tedy cítil lehce nostalgickou náladu, když jsme dojížděli na start závodu do vesničky Dolní Životice nacházející se kousek za Opavou. Konkurenti se již proměnili, já vyměnil třicetikilometrovou trať za padesátku (na tu se chystali i ostatní - David, Vojta a Aleš – Roman brázdil Oldřivouse), zbytek mi však přišel stejný – rozumné množství účastníků, projíždějící vlak před cílem, kuře z Globusu po dojezdu.

Strategii do závodu jsem měl jednoduchou. Protože vidím, jak mně to momentálně jezdí a jak to také jezdí Davidovi, tak jsem byl připravený jet ve skupině s ním. Tím jsem neměl co ztratit. Na start jsme se postavili asi do takové páté šesté řady, což znamenalo velice svižný začátek. Hned při počátečním pětikilometrovém stoupání jsme akceptovali tempo špičky a nedovolili mezí ní a námi roztrhat pole. V dlouhých táhlých kopcích kadenčně jezděných se obvykle cítím silný, jenže sobota nebyla onen obvyklý den. Nohy se mnou nespolupracovaly a já si nechal Davida poodjet.

Až do první občerstvovačky jsem se naháněl s Renatou Najsrovou, které to lépe jelo do kopců, mně zase z kopce. Teda až do sjezdu Maria Talhof, kde jsem hodil přes řídítka rybičku. „Maria Talhof je lepší sjíždět zleva,“ vzpomněl jsem si na Davidovu radu, když jsem ležel vpravo od sjezdu v kopřivách.

No nic jedeme dále. Na pořadatele připraveného sbírat zrakvené cyklisty jsem zařval, že jsem okej a naskočil na kolo, ze kterého jsem v sekundě zase seskočil, protože mě chytla silná křeč do lýtka. Moc mi ani nepomohly ani dva Mg zázraky, které jsem hned vyklopil do sebe. Druhá polovina závodu tedy bude udržovací, respektive ve snažení příliš se nepropadnou pořadím. Kromě pár cyklistů, kteří kolem mě profičeli, aniž bych se zmohl na odpor, jsem si projel celou druhou část závodu osamocen. Značení bylo bezvadné, takže jsem se dostal až do Dolních Životic v čase 2:39:14, něco přes 11minut za výbornou Davidovou jízdou. Myslím, že za dva týdny v Rakousku bude mít Roman co dělat, aby Davida udržel v cíli za svými zády, hehe. Za začínajícího deště a v čase překračujícím 3hodiny pak dorazili i ostatní dva Carambáci - Vojta a Aleš. Vojta spokojený, že výjimečně nepíchl, Aleš že zase nespadl.

Takové konečné resumé by se dalo říci, že Životice máme rádi. Pěkné zázemí, nepřecpaná startovní listina, náročně kopcovitý profil závodu. A asi i změna termínu pomohla, protože ostružiny nám ještě nestihly trhat dresy.

 

 

Jakub

 

 

Diskusní téma: MTB Životské hory 2015

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek